Gdzie założyć bloga? Darmowe systemy blogowe
Blogi to bardzo ciekawy sposób na kultywowanie i dzielenie się swoimi zainteresowaniami z innymi użytkownikami Internetu. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć dlaczego ludzie blogują. Jedni robią to dla pieniędzy, inni chcą dzielić się wiedzą i doświadczeniem, a jeszcze inni pragną w ten sposób podnieść swoją markę i autorytet. Możemy także blogować dla zabawy, aby zrzucić z siebie balast stresu nagromadzonego np. w pracy, komentować anonimowo pewne wydarzenia itp. Co zatem stoi na przeszkodzie abyś i TY miał swojego bloga? Jeżeli masz coś ciekawego do przekazania innym, to w tym artykule poznasz jak szybko stworzyć swojego bloga za darmo. Do realizacji tego celu pomocne dla nas będą popularne platformy blogowe.
Blogger.com
Darmowa platforma blogowa pod patronatem Googla. W mojej opinii najlepszy darmowy wybór w danym momencie. Po ostatnim odświeżeniu wizerunku wszystkich aplikacji Googla, panel administracyjny działa rewelacyjnie. Dodawanie kolejnych artykułów jest wygodne i wyjątkowo proste. Założenie takiego bloga posiadając konto w Google to naprawdę kilka minut.
Zalety:
- prosty i czytelny interfejs
- ciekawe i ładne szablony blogów
- łatwa obsługa
- możliwość dodania własnych reklam AdSense
Wady: Brak
Czytaj dalej...Aplikacja QuoteBase – szybkie i proste wyceny
QuoteBase jest nieskomplikowaną aplikacją webową, której podstawowym zadaniem jest wspomaganie generowania wycen i odpowiedzi na zapytania ofertowe. Narzędzie to znajduje się w fazie beta i dostęp do niej jest limitowany. W momencie pisania tego tekstu dostępne jest jeszcze ponad 1000 wejściówek. Autorzy postanowili zainwestować w przyszłościowe technologię i stronę swoją oparli już o HTML5. Z ciekawości przyjrzałem się działaniu aplikacji pod legendarną już IE6 i wygląda to bardzo przyzwoicie, ale mimo wszystko nie polecam korzystać z tego typu produktów pod nieaktualnymi przeglądarkami.
Wygląd i funkcjonalność
Graficznie i estetycznie aplikacja wygląda bardzo przyzwoicie. Można powiedzieć, że jest charakterystycznym przedstawicielem swojego gatunku. Gradienty i cienie na porządku dziennym, bardzo prosta i czytelna nawigacja oraz duże dobrze uwydatnione „call-to-action buttons”.
Opcje to pierwsze miejsce, które wypada odwiedzić w aplikacjach webowych.
W tym przypadku postawiono na całkowity minimalizm. Ustawienie waluty, zmiana hasła i dodanie logo to jedyne możliwości zmiany preferencji, przynajmniej na razie. W kolejnych zakładkach możemy dodać współpracowników i klientów. Sprowadza się to właściwie do podania nazwy i adresu email. Dla jednych może to być wada, ja uważam, że takie informacje w zupełności wystarczają (może przydałby się jeszcze pole komentarzu przy klientach). Wiele aplikacji umożliwia uzupełnianie mnóstwa danych, typu adresy, telefony, pracownicy itp., ale doświadczenie pokazało, że mało kto traci czas na uzupełnianie tych pól.
Czytaj dalej...