Chrome prowadzi w światowym rankingu przeglądarek internetowych

chrome-dominuje-title.jpg

Trochę ponad rok temu wspominałem o niesamowitym wzroście popularności przeglądarki Chrome. Tym razem Firma Google zanotowała kolejny sukces. Według statystyk statcounter.com Chrome wyszedł na prowadzenie w wyścigu przeglądarek w ujęciu globalnym. Zdetronizował prowadzącą do tej pory przeglądarkę firmy Microsoft Internet Explorer. Jest to niewątpliwie ogromny sukces firmy Google.

W Polsce IE zostało już dawno zdetronizowane przez Firefoxa. W naszym kraju przeglądarka ta wydaje się posiadać pewną i stabilną pozycję w okolicach 50% rynku. Chrome przez cały 2011 rok notował całkiem przyzwoity wzrost, który obecnie się ustabilizował w okolicy 25%.

Nie mogę powiedzieć abym był zaskoczony wynikami Chroma na świecie. Dla mnie jest to bardzo dobra, szybka przeglądarka, która spełnia wszystkie moje oczekiwania. Podobnie jak FireFox swoją największą moc bierze z imponującej bazy ciekawych i przydatnych wtyczek.

Poniżej kilka interesujących propozycji:

TooManyTabs for Chrome

Wtyczka, która pozwoli zapanować wam nad rosnącą liczbą zakładek. Dzięki wtyczce łatwo pogrupujesz i przechowasz na później interesujące cię zakładki.

Google Calendar

Integracja z naszą przeglądarką Google Calendar. Jeżeli ktoś z was organizuje sobie swoją prace przy pomocy tego narzędzia, wtyczka ta jest doskonałym uzupełnieniem usług Google

Daily Links

Rewelacyjna wtyczka dla osób lubiących organizacje i ułatwianie sobie życia. Jeżeli czytasz jakieś ciekawe cykliczne publikacje, premiery najnowszych podcastów to ta wtyczka będzie idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Jednym kliknięciem uruchomisz interesujące Cię w danym dniu strony internetowe.

Google Translate

Bardzo przydatna wtyczka, które pozwoli nam jednym kliknięciem przetłumaczyć cały serwis na dowolnie wybrany przez nas język.

DyskusjaKomentarze: 7

 • radek 23 maja 2012 09:23
  Pomijając adblock, jest jeszcze ciekawa wtyczka https-everywhere:
  https://www.eff.org/https-everywhere
 • tymon 12 grudnia 2012 10:37
  możliwości wtyczek bardzo ciekawe tylko szkoda że każda przeglądarka ma swoje widzi mi się co strasznie utrudnia życie podczas tworzenia stron www.
 • Artur 12 stycznia 2017 23:50
  Dajcie jakiś update. Fajne arty były.
 • Piotr 29 kwietnia 2017 09:15
  wygląda na to, że chrome przez długie lata nie zejdzie z pierwszego miejsca
 • Auto Dzban 30 stycznia 2019 23:36
  Chrome jest bardzo bobrze zoptymalizowaną przeglądarką, nic więc dziwnego że pojawia się na szczytach rankingów.
 • Katalog 30 listopada 2020 05:40
  Wybór przeglądarki nie jest tak prosty, jak może się wydawać. Pod uwagę należy wziąć bowiem nie tylko atrakcyjny interfejs i dostępne opcje, ale również prędkość działania oraz generowane obciążenie zasobów komputera.

Dodaj komentarz Komentarze są moderowane, a przy linkach używane jest rel="nofollow". Prosimy o nie reklamowanie i nie spamowanie w komentarzach.
Linki tworzone za pomocą tagu [url] np: [url=www.xyz.pl]xyz[/url]
Źródła za pomoc tagu [code] z wskazaniem języka np. [code=php] echo [/code]

Copyright © 2024 Webnote

Projekt i wykonanie: Tworzenie stron internetowych

Dodaj link