Zestaw czcionek z polskimi znakami gotowych do użycia z @font-face

font2-title.jpg

Niestandardowe czcionki są obecnie bardzo cenionym elementem wielu stron internetowych. Dzięki możliwościom oferowanym nam przez funkcje @font-face, jesteśmy w stanie w prosty sposób wzbogacić i urozmaicić projektowane przez nas serwisy. O ile dla anglojęzycznych webdeveloperów możliwości są ogromne, a ilość czcionek jest wręcz niewiarygodna, to dla rodzimych twórców jest to już pewien kłopot. Chodzi oczywiście o polskie znaki, które bardzo często są pomijane przez twórców. Dlatego podobnie jak przy poprzednim zestawie czcionek z polskimi znakami i tym razem przedstawiam kilka darmowych fontów posiadających polskie znaki, mogące być wykorzystane komercyjnie i możliwe do wstawienie przy pomocy funkcji @font-face.

Lato

Lato

Uwaga! Jak słusznie zauważył Tomek w komentarzu, czcionka ta nie posiada polskich znaków. W związku tym, że autor Łukasz Dziedzic napisał, iż znaki te pojawią się na początku 2011 roku i ponieważ jest to font polskiego autorstwa postanowiłem jednak nie usuwać go z listy. Napewno warto śledzić tą czcionkę.

Anivers regular

Anivers regular

Sertig

Sertig

Museo slab 500 / italic

Museo slab

Josefin

Josefin

Calluna regular

Calluna

Podziel się innymi fontami

Jeżeli spotkaliście się z innym fontami o podobnych cechach charakterystycznych gorąco zachęcam do dzielenia się z innymi czytelnikami w komentarzach.

DyskusjaKomentarze: 5

 • Tomek 14 lutego 2011 22:40
  http://code.google.com/webfonts/family?family=Lato&subset=latin#set hmm nie widzę pl znaków?
  • Krzysztof Bachula 15 lutego 2011 10:18
   Oj, założyłem, że skoro tutaj w prezentacji wykorzystane zostały polskie znaki to są one w paczce, nie doczytałem, że mają się one ukazać dopiero na początku tego roku. Dziękuje za informacje, wkrótce poprawie wpis.
  • SpeX 02 marca 2012 03:30
   Niestety, mimo zapowiedzi Lato dalej niema polskich znaków :(
 • Tomek 15 lutego 2011 14:05
  Google w ogóle olewa polskie fonty :/ http://typekit.com/ dopiero ostatnio w końcu dał porządną bazę z naszymi ogonkami.
 • Michal 19 lipca 2013 15:04
  dzięki za listę! Fonty się na pewno przydadzą :-)

Dodaj komentarz Komentarze są moderowane, a przy linkach używane jest rel="nofollow". Prosimy o nie reklamowanie i nie spamowanie w komentarzach.
Linki tworzone za pomocą tagu [url] np: [url=www.xyz.pl]xyz[/url]
Źródła za pomoc tagu [code] z wskazaniem języka np. [code=php] echo [/code]

Copyright © 2024 Webnote

Projekt i wykonanie: Tworzenie stron internetowych

Dodaj link