Narzędzia, które przyspieszą twoją prace z kodem HTML i CSS

narzedzia-html.png

Podczas kodowania projektów graficznych często fragmenty zarówno kodu html jak i css się powtarzają. Na przykład podczas tworzenia artykułów, list wyboru lub formularzy kod html jest prawie zawsze taki sam. Aby przyspieszyć naszą pracę możemy skorzystać z wielu generatorów kodów dostępnych online.

HTML-Ipsum

Html Ipsum

Rewelacyjny zbiór najpotrzebniejszych elementów stron. Na stronie do dyspozycji mamy:

 • różnej długości paragrafy
 • listy numerowane i nie
 • formularz
 • tabela
 • standardowa nawigacja w formie listy
 • tzw. Kitchen Sink, czyli przykładowy artykuł z elementami dekoracyjnymi jak pogrubianie, kursywa, kod w treści i jako osobny blok.

Listify

Listify

Małe, ale bardzo proste i przydatne narzędzie. Pozwala w łatwy sposób na tworzenie list, jak i zawartości pola select w formularzach. Do wyboru mam kilka opcji, których opis działania jest zbędny, wszystko jest proste i intuicyjne. Jeżeli autor pokusiłby się o dodanie możliwości wielu poziomów list narzędzie to stałoby się jeszcze lepsze.

CSS Type Set

CSS Type Set

Narzędzie generujące kod CSS formatowania tekstu. Działaniem przypomina typowe narzędzie WYSIWYG. Formatujemy tekst aż do pożądanego wyglądu i kopiujemy zawartość CSS do naszego pliku ze stylami.

Dummy Text Generator

Dummy text generator

Typowy generator tzw. “dummy text” podobny do legendarnego Lorem ipsum. Posiada jednak kilka ciekawych dodatków. Po pierwsze nie ogranicza się tylko do lorem, ale posiada jeszcze kilka innych typów tekstów (m.in. tekst Kafki). Po drugie posiada bardzo ciekawą opcje dodającą tag HTML paragrafu. Oraz po trzecie daje możliwość zmiany formatowania tekstu, po czym podaje nam styl CSS naszych zmian. Z pewnością jedna z lepszych kopii Lorem ipsum.

A ty? Używasz tego typu generatorów?

Jeżeli znasz i lubisz podobne generatory i chciałbyś się podzielić swoimi odkryciami z resztą osób zachęcam do podawania swoich propozycji w komentarzach.

DyskusjaKomentarze: 2

 • artred 14 wrzesień 2010 15:05
  Warte wspomnienia w procesie projektowania stron internetowych są jeszcze generatory kolorów. Czasem warto również skorzystać z generatora szkieletu strony internetowej. Opisanie takiego szkieletu w css to już później szybka sprawa.
 • Marcin 15 listopad 2016 01:23
  Ojejku, jaki ten wpis już leciwy... Narzędzia opisane we wpisie, o ile jeszcze działają to za pewne nie działają już za dobrze ;)

Dodaj komentarz Komentarze są moderowane, a przy linkach używane jest rel="nofollow". Prosimy o nie reklamowanie i nie spamowanie w komentarzach.
Linki tworzone za pomocą tagu [url] np: [url=www.xyz.pl]xyz[/url]
Źródła za pomoc tagu [code] z wskazaniem języka np. [code=php] echo [/code]

Copyright © 2021 Webnote

Projekt i wykonanie: Tworzenie stron internetowych

Dodaj link