Portale internetowe - charakterystyka

portale-title.jpg

Portale internetowe to bardzo specyficzny typ strony. Stosunkowo rzadko ma się okazję tworzyć tego typu serwis ze względu na jego stopień skomplikowania i ogromnych kosztów jakie należy ponieść, aby zbudować i wypromować nowy portal. W przypadku portali graficy nie mają zbyt dużego pola do popisu, najczęściej serwisy takie są bardzo ubogie w różnego rodzaje fajerwerki wizualne. Priorytetem jest zawsze czytelność i wydajność pracy portalu. Dlatego w przypadku portali internetowych zawsze najważniejszą rolę odgrywa Copywriting. Pisanie tekstów, a zwłaszcza chwytliwych nagłówków, to podstawa sukcesu najpopularniejszych portali.

Kolorystyka tego typu serwisów najczęściej jest monochromatyczna, z bardzo dużym kontrastem miedzy tłem, a tekstem, co znacznie poprawia czytelność wiadomości. Wykorzystywane są możliwości AJAX połączone z zakładkami, oraz często możliwość dostosowywania kolejności interesujących nas tematów. Ważnym czynnikiem jest także doskonała integracja z reklamami, które są nieodłącznym elementem portali internetowych i pozwalają spieniężyć ogromny ruch jaki do nas trafia.

Poniżej kilka przykłądów interesujących portali.

Yahoo

Yahoo

Turystyka

Turystyka - Mytambyli.pl

TripAdvisor

TripAdvisor

Mashable

Mashable

CNN

CNN

CopywriterCopywriter

Dodaj komentarz Komentarze są moderowane, a przy linkach używane jest rel="nofollow". Prosimy o nie reklamowanie i nie spamowanie w komentarzach.
Linki tworzone za pomocą tagu [url] np: [url=www.xyz.pl]xyz[/url]
Źródła za pomoc tagu [code] z wskazaniem języka np. [code=php] echo [/code]

Copyright © 2021 Webnote

Projekt i wykonanie: Tworzenie stron internetowych

Dodaj link