Kategoria: Ciekawe strony

Pinterest nowym hitem internetu?

Przeglądając swoje RSS’y w co drugim blogu pojawiała się wzmianka na temat nowej i wspaniałej aplikacji internetowej zwanej Pinterest. Pojawiło się wiele artykułów wychwalających wspaniałość i niezwykłe możliwości marketingowe aplikacji. Równocześnie można było przeczytać głosy blogerów podchodzących ostrożnie do tematu, a także krytykujących Pinterest. Skąd więc taki szał na tą nową aplikacje internetową? Kto i dlaczego krytykuję Pinterest? I wreszcie czym tak naprawdę jest Pinterest?

Czym jest Pinterest?

Pinterest to kolejna aplikacja internetowa typu „bookmark”. Czyli umożliwiająca zapisywanie i przechowywanie ciekawych materiałów znalezionych w Internecie, oraz śledzenie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Hmmm… brzmi znajomo, prawda? Czym zatem Pinterest różni się od aplikacji typu Delicious, Google Bookmark, Diigo, Mister Wong i wielu innych? Zasadnicza różnica polega na tym, iż Pinterest skierowany jest na przypinanie i dzielenie się obrazkami, zdjęciami i infografikami. Dodatkowo swoimi „pinami” możemy dzielić się ze znajomymi na Facebooku i Twitterze.

Wygląd i działanie Pinterest

Aby zacząć pracę z Pinterest musimy się zarejestrować. W aplikacji tej zastosowano interesujący model rejestracji, który polega na prośbie o zaproszenie do Pinterest. Jest to ostatnio modny sposób zdobywania zarejestrowanych użytkowników, pozwala w prosty sposób kontrolować napływ nowych użytkowników. Nie bez znaczenia jest także aspekt psychologiczny tego modelu, gdyż na pewien sposób zostajemy zaproszeni do serwisu co podświadomie nastawia nas pozytywnie do aplikacji. Osobiście zaproszenie otrzymałem już po kilku godzinach. Podczas rejestracji przechodzimy kilka prostych kroków: wpisujemy dane, podajemy interesujące nas kategorię oraz wybieramy podział dla kategorii do których będziemy przypinać zdjęcia.

Czytaj dalej...

Copyright © 2024 Webnote

Projekt i wykonanie: Tworzenie stron internetowych

Dodaj link