W3C prezentuje logo HTML5

html5-logo.jpg

HTML5 to już nie tylko technologia,ale pełnoprawny produkt konsorcjum W3C, który doczekał się swojego logo. W tej chwili nie jest ono nieoficjalne, końcowe ogłoszenie ma nastąpić w pierwszej połowie 2011 roku. Wielu może spytać czy otwarta technologia potrzebuje w ogóle logo? Moim zdaniem tak i jest to bardzo dobry ruch ze strony W3C w celu promocji i popularyzacji HTML5. Pytanie tylko czy nie za wcześnie? HTML5 jest dopiero we wczesnej fazie projektowej autorzy sami ciągle powtarzają, że możliwa jest nawet całkowita zmiana pewnych rozwiązań bez zachowanie kompatybilności wsteczniej. W3C zdecydowało się opublikować logo, więc warto o nim napisać kilka zdań.

Logo HTML5 zostało stworzone przez studio Ocupop i w zamyśle ma reprezentować całą grupę technologii powiązanych z HTML5: CSS, SVG, WOFF. Na stronie firmy znajduje się ciekawe Case Study na temat tego projektu. W moim odczuciu logo jest bardzo dobre, proste i nowoczesne. Zostało zaprojektowane z myślą o niewielkich emblematach oznaczających i promujących strony stworzone w HTML5.

Wraz z logiem opublikowana została okolicznościowa strona internetwa, na której znajdziemy kilka informacji na temat HTML5, jak używac to logo, dodatkowe znaki symbolizujące stosowane w HTML5 technologii: semantyka, local storage, CSS itp. Dodatkowo znajdziemy prosty generator wspomnianych wcześniej emplematów gotowych do wstawienia na swoją stronę, oraz sporo plików do ściągnięcia z logo w różnych wersjach i formatach.

Wypada też wspomnieć o pewnej wrzawie jaką stworzyło opublkiowanie logo, a konkretnie powiązanie technologii HTML5 i CSS3. Kilku blogerów nie zgadza się z mieszaniem tych dwóch technologii i uważają, że powinny one stanowić odrępne byty. Więcej na ten temat w dwóch wpisach: http://www.webstandards.org/2011/01/18/regarding-the-html5-logo/ i http://www.brucelawson.co.uk/2011/on-the-html5-logo/.

A jaka jest Wasza opinia na temat nowego logo HTML5?

Dodaj komentarz Komentarze są moderowane, a przy linkach używane jest rel="nofollow". Prosimy o nie reklamowanie i nie spamowanie w komentarzach.
Linki tworzone za pomocą tagu [url] np: [url=www.xyz.pl]xyz[/url]
Źródła za pomoc tagu [code] z wskazaniem języka np. [code=php] echo [/code]

Copyright © 2024 Webnote

Projekt i wykonanie: Tworzenie stron internetowych

Dodaj link